| Price | : | RM 649.00 |
| Discount Price | : | RM 510.00 |
| Save | : | RM 139.00 (21.42%) |
| : | 510 points | |
|
INSTALMENT PLAN AVAILABLE
INSTALMENT PLAN
Min. Purchase RM500 : 6 months (87.98/ mth) |
||
| Brand | : | Micro |
|
Delivery within 2-4 working days
|
||
|
|
|
Product Description
Micro Sprite LED
The classic aluminium scooter with extra sparkle
LED wheels at the front and rear give this classic Micro Scooter that extra something. The compact size and light weight guarantee easy handling and effortless carrying. Suitable for kids or adults up to 100 kg.
.png)
.png)
Specification
| General | |
| Ideal for | Getting to school & leisure |
| Age range | 5+ |
| Surface | Asphalt |
| Weight | 2.85 kg |
| Specials LED | Wheels |
| Bar | |
| Handlebar height | 63 - 95 kg |
| Foldable | Yes |
| Adjustable | Yes |
| Wheels | |
| Size | 120/100 mm |
| Material | PU |
| Type | 83° Shore A |
| Deck | |
| Width | 10 cm |
| Length | 34 cm |
| Material | Aluminium |
| Features | |
| Max. | load 100 kg |
| Kickstand | Yes |
| Strap holder | Yes |
There are no reviews for this product. Be the first one to share your opinion!
|
|
|
|
|
| Question |
*Maximum length: 250 characters
|
|
|
|
No Q&A for this product.